Światło z serca 16.12.2016

16.12.2016 r. na zaproszenie Fundacji Radia Zet braliśmy udział w zorganizowanej przez Fundację imprezie „Światło z serca” Plan przedstawiał się następująco: - spektakl teatrzyku lalkowego - wizyta gwiazd: pływaczki Otylii Jędrzejczak i szczypiornisty Artura Siódmiaka - zrealizowanie i uroczyste uruchomienie świątecznego oświetlenia na budynku szpitala USD w Krakowie; - rozdanie świątecznych paczek dla wszystkich dzieci z oddziałów USD w Krakowie.

Mikołajki na sportowo 05.12.2016

5.12.2016 r. Stowarzyszenie zorganizowało dla małych pacjentów wyjątkowe Mikołajki. Naszymi gośćmi było pięcioro znakomitych sportowców: Aleksandra Socha - szablistka, mistrzyni Polski, mistrzyni Europy, medalistka Mistrzostw Świata, olimpijka z Aten, Pekinu, Londynu oraz Rio de Janeiro Agnieszka Kobus – wioślarka, wielokrotna reprezentantka Polski na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w czwórce podwójne w Rio de Janeiro Ada Palka – biegaczka oraz trener personalny Jakub ‘Colin’ Brzeziński - polski kierowca rajdowy, który w sezonie 2016 zdobył tytuł wicemistrza Polski Grzegorz Sudoł - trzykrotny olimpijczyk (Ateny 2004, Pekin 2008 i Londyn 2012), brązowy medalista mistrzostw świata oraz srebrny medalista mistrzostw Europy. Reprezentował Polskę w pucharze Europy w chodzie (medale w drużynie), a także w pucharze świata Spotkanie poprowadziła Iwona Chamielec. Nasi goście chętnie odpowiadali na pytania małych pacjentów, prezentowali, w jaki sposób trenują, opowiadali o swoim dzieciństwie, o początkach kariery sportowej, a nawet o problemach zdrowotnych, które nie przeszkodziły im w realizacji swoich pasji. Dowiedzieliśmy się także jakie cele i marzenia przyświecają naszym wybitnym sportowcom. Oczywiście nie zabrakło też miejsca na wspólne fotografie oraz na składanie autografów. Dzieci były uszczęśliwione widząc tak wielu pomocników św. Mikołaja, którzy przyjechali specjalnie do nich. Szczególnie dziękujemy Pani Małgosi Mizioł, za niezwykłe zaangażowanie w tę akcję!

Spotkanie z Agnieszką Kaczorowską 05.08.2016

5.08.2016 r. na zaproszenie członków tworzącego się Stowarzyszenia Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie odwiedziła Agnieszka Kaczorowska – aktorka i wybitna tancerka. Zgromadzone w świetlicy dzieci mogły porozmawiać z panią Agnieszką, którą najlepiej znają z roli Bożenki w serialu „Klan”. Pani Agnieszka chętnie odpowiadała na pytania dzieci, rozdawała autografy i fotografowała się z małymi pacjentami.