stowarzyszenie

Kim jesteśmy?

Jesteśmy rodzicami dzieci z wrodzonymi, ciężkimi wadami serca.
Nie znaliśmy się wcześnie, nie przyjaźniliśmy ….
Mieszkamy w różnych częściach Polski.

Los zdecydował za nas, krzyżując nasze drogi w chwili, gdy na świat przyszły nasze ukochane dzieci z wrodzonymi wadami serca. Szukając dla Nich ratunku, szansy na życie, trafiliśmy do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocimiu. Dla jednych z nas był to świadomy wybór, dla innych zrządzenie losu.

Wszyscy zaufaliśmy wybitnym specjalistom – lekarzom i pielęgniarkom – z Kliniki Kardiologii i Kardiochirurgii Dziecięcej, którzy dali nam nadzieję nie tylko na to, że nasze dzieci będą żyły, ale również na to, że będą się śmiały, bawiły, biegały, rozrabiały.

Dlaczego założyliśmy Stowarzyszenie?

Pomysł założenia Stowarzyszenia Rodziców Dzieci z Wrodzonymi Wadami Serca przy USD w Krakowie – Prokocimiu „Serduszka z Prokocimia”, pod honorowym patronatem dr hab. n. med. Tomasza Mroczka, zrodził się z potrzeby serca, z wdzięczności i poczucia, że zwykłe słowo „dziękuję” nie wystarczy.

Chcemy mówić głośno o naszym szpitalu – naszym drugim domu, o światowej sławy specjalistach, którzy ratują życia naszych dzieci, o cudownych lekarzach i pielęgniarkach, którzy z wielką determinacją walczą o życie każdego maleńkiego chorego serduszka, o nowoczesnej medycynie, innowacyjnych sposobach leczenia.
Chcemy udomowić szpital, uprzyjemnić pobyt dzieci w szpitalnych murach, ponieważ często spędzają w nich długie tygodnie, a nawet miesiące swojego życia.
Chcemy wspierać innych rodziców – tych, którzy stoją dopiero na początku tej trudnej drogi; chcemy służyć im radą, wsparciem, dobrym słowem, dodawać otuchy!
Chcemy wspierać akcje charytatywne, które służą zbieraniu pieniędzy na potrzeby Kliniki Kardiologii oraz Kardiochirurgii, na nowy sprzęt, ponieważ doskonale wiemy jak ogromną rolę odgrywa on w ratowaniu życia dzieci z wrodzonymi wadami serca.

Cele Stowarzyszenia

 1. udzielanie pomocy, w szczególności:
  a) pomoc rodzinom dzieci objętych leczeniem na oddziale kardiologii i kardiochirurgii,
  b) wsparcie, poprzez organizowanie akcji charytatywnych, dzieci z wrodzonymi wadami serca przebywających na oddziale kardiologii i kardiochirurgii,
  c) inicjowanie, wspieranie i pomoc w różnego rodzaju przedsięwzięciach edukacyjnych i kulturalnych dla dzieci kardiologicznych,
 2. tworzenie warunków do rozwoju, organizowanie spotkań i wykładów z udziałem specjalistów i lekarzy,
 3. szerzenie wiedzy na temat działalności leczniczej oddziału kardiologii, kardiochirurgii i intensywnej opieki kardiochirurgicznej poprzez organizowanie wykładów dla rodzin dzieci objętych leczeniem,
 4. wspomaganie kierownictwa oddziałów kardiologii i kardiochirurgii w pozyskiwaniu środków finansowych na zakup niezbędnego wyposażenia i sprzętu medycznego,
 5. dobroczynność i działalność charytatywna.

Organy Stowarzyszenia

Zarząd:
1.    Prezes Zarządu – Ewelina Czepil, tel. 722 003 200
2.    Viceprezes – Ewa Michalska, tel. 602 305 775
3.    Skarbnik – Iga Dąbrowska, tel. 501 962 828

Komisja Rewizyjna:
1.    Przewodnicząca – Agnieszka Paraluk, tel. 661 207 972
2.    Zastępca Przewodniczącego – Agnieszka Węgrzynek – Owcarz, tel. 791 258 281
3.    Sekretarz – Paweł Kluza, tel. 602 556 336

Administrator strony internetowej i fbRafał Armański

Koordynator koncertów charytatywnychAgnieszka Węgrzynek – Owcarz

Wsparcie psychologiczneEwelina Gierszewska

Dane rejestrowe:

KRS  0000659595

REGON 366410042

NIP 945-220-21-49

Pobierz ⇒ KRS_Stowarzyszenie Serduszka z Prokocimia

Pobierz ⇒ Statut_Stowarzyszenie Serduszka z Prokocimia

Numer konta bankowego:

BNP Paribas Bank Polska S.A. PL 51 1750 0012 0000 0000 3691 4378

Kod SWIFT: RCBWPLPW
Kod LEI: 259400B9NW8RT98P1F72