Mikołajki 2018

Dziś był jeden z tych dni, które Serduszka z Prokocimia lubią najbardziej. Odwiedziliśmy w asyście Mikołaja i jego pomocników pacjentów oddziałów kardiologii i kardiochirurgii naszego szpitala. Były łzy wzruszenia, prezenty dla małych i dużych, pacjentów i personelu, radość pacjentów i mnóstwo pozytywnych, świątecznych emocji. Kochani, myślimy o Was każdego dnia! Szykujemy nowe niespodzianki dla dzieci, dla rodziców i dla oddziałów. Życzymy dużo zdrowia i szybkiego powrotu na Święta do domów. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, firmom i osobom, które wsparły Stowarzyszenie za ogromne serca i wielkoduszność. Podziękowaniem są nie tylko nasze słowa, ale przede wszystkim uśmiechy na twarzach dzieci, do których trafiły dary. Sprawiać innym radość jest fajnie!

Warsztaty psychologiczne 25.08.2018

W sobotę, 25 sierpnia 2018, odbyły się czwarte warsztaty psychologiczne organizowane przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci z Wrodzonymi Wadami Serca \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Serduszka z Prokocimia\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" przy wsparciu Fundacji Radia ZET. Dziękujemy Panu Profesorowi Januszowi Skalskiemu, iż mimo napiętego grafiku przybył i powitał naszych gości. Tym razem tematem przewodnim był stres towarzyszący rodzicom trwającym przy dzieciach zmagających się z wadami serca. W warsztatach uczestniczyło ośmioro rodziców dzieci z wadą serca, którzy wspólnie z panią psycholog mgr Karoliną Sikorą poszukiwali odpowiedzi na pytania: jakie są objawy stresu, co go powoduje, co nasila, jakie emocje im wówczas towarzyszą, a przede wszystkim w jaki sposób można sobie w sytuacjach stresowych radzić. W tym czasie dwójka dzieci - Maciuś i Beatka - spędzali kreatywnie czas z Panią animatorką @igrazabawa. Ponadto na ręce pań pielęgniarek z oddziałów kardiologii i kardiochirurgii przekazaliśmy ubranka, z których będą mogły korzystać przebywające na oddziałach serduszkowe dzieci. Bardzo dziękujemy Pani Magdzie Pawlik za wsparcie, pozyskanie od firmy Lidl Polska upominków i przekazanie ich za pośrednictwem Stowarzyszenia! Mamy nadzieję, że każdy z uczestników wyszedł z warsztatów z poczuciem efektywnie wykorzystanego czasu Już dziś zapraszamy na kolejne edycje i liczymy na Wasz udział!

Dzień Mamy i Dzień Dziecka 26.05.2018

W Dniu Mamy, pamiętając o zbliżającym się Dniu Dziecka Stowarzyszenie rozdało wszystkim dzieciom przebywającym na oddziałach kardiologii i kardiochirurgii paczki z prezentami.Dzieci były bardzo szczęśliwe. Nie zapomnieliśmy również o mamach, którym wręczyliśmy kwiaty i słodkości oraz o wspaniałym personelu medycznym. Niestety z uwagi na brak zgody Dyrekcji szpitala na organizację akcji charytatywnych na terenie szpitala w weekend, musieliśmy zrezygnować z przygotowanej super atrakcji dla mam. Mamy nadzieje, ze jeszcze uda nam się powrócić do tego pomysłu. Dziękujemy bardzo Studenckiemu Towarzystwu Diagnostów Laboratoryjnych UJ CM za wsparcie i przekazanie cudownych prezentów dla dzieci.

Warsztaty psychologiczne 17.03.2018

Warsztaty psychologiczne (II) 17.03.2018 17.03.2018 r. odbyły się drugie warsztaty z cyklu \"Wokół serduszkowej rodziny. Rodzice - Rodzicom\". W warsztatach uczestniczyło 7 rodziców dzieci z wrodzonymi wadami serca. Tym razem tematem przewodnim były emocje dzieci związane z chorowaniem i procesem leczenia. Uczestnicy warsztatów szukali m. in. odpowiedzi na pytania: Co przeżywa chorujące dziecko? W jaki sposób wspierać je w radzeniu sobie z przykrymi emocjami? W jaki sposób budować u dziecka poczucie bezpieczeństwa? Podczas gdy rodzice brali udział w warsztatach, dzieci uczestników miło spędzały czas pod okiem animatorki. Zabawa z chustą, muzyka, kredki, kolorowanki, nożyczki, jajka wielkanocne, naklejki – to tylko niektóre atrakcje, które przygotowała dla dzieci animatorka. Jak słusznie zauważyli uczestnicy warsztatów, taki sposób spędzania czasu pozwala dzieciom kojarzyć szpital nie tylko z przykrymi doświadczeniami.