Michał Paraluk

Michał Paraluk

     Urodził się 23.09.2012r. z wadą serca HLHS co oznacza, ze ma jedynie połowę serca. O wadzie serca Michałka dowiedzieliśmy się w 2 dobie jego życia.
Przeszedł wymagane 3 etapowe leczenie operacyjne oraz 3 cewnikowania serduszka  w USD Krakowie-Prokocimiu pod okiem wybitnych specjalistów. Michał po 3 etapie leczenia ma również zdiagnozowaną enteropatię wysiękową. Pomimo wielu trudnych chwil, wielu powikłań pooperacyjnych Michał na co dzień jest wesołym, bardzo energicznym 4- latkiem, a o jego chorobie tak na prawdę przypominają nam tylko leki, które musi zażywać.
Po trzech latach – 20.11.2015r. na świecie pojawiła się jego siostrzyczka Maja również z wadą serduszka.
U Mai wadę serca zdiagnozowano już w okresie prenatalnym- podejrzewano nawet HLHS tak jak u Michała.
Po trzech dniach podawania Prostinu i ciągłej obserwacji przez kardiologów lewa komora serduszka urosła do prawidłowych wymiarów, pozostała jedynie koarktacja aorty nie wymagająca operacji, która do dnia dzisiejszego pozostaje do obserwacji.
Na co dzień mieszkamy w Jastrzębiu- Zdroju na śląsku. Maja i Michał mają jeszcze 2 zdrowe starsze siostry, a więc jest bardzo wesoło 😉
Ich mama- Agnieszka- jest jedną z 21 członków – założycieli Stowarzyszenia. Jeżeli chcesz porozmawiać ożyciu z dzieckiem z wadą serca – dzwoń pod numer tel. 661-207-972